LT SEZAM s.r.o., Karlovarská 378/30, 161 00 Praha 6 - Ruzyně


domů    |    události    |    kontakty    |    Návody

BLUESTAR FORENSIC

obrazek984pomocny

BLUESTAR® FORENSIC je patentované barvivo, vyvinuté speciálně pro práci na místě trestného činu pro vyhledávání latentních krevních stop. To co roztok Bluestar odlišuje od Luminolu, je to, že intenzivněji emituje modré luminiscenční světlo 430 nm a především neničí DNA. Krevní stopy po aplikaci roztoku Bluestar umožňují další genetické zkoumání v laboratoři. Roztok Bluestar je vhodný při práci v interiéru i exteriéru, na zaschlé nebo umyté stopy, na silně zředěné stopy.
Před aplikací rozpusťte v rozprašovači dvě tablety Bluestar /bílou a béžovou/ v 125 ml destilované vody. Vzniklým roztokem postříkejte předpokládané místo výskytu krevních stop. Za okamžik v mís-tech, kde se vyskytují krevní stopy, budou tyto stopy emitovat intenzivní modré světlo dobře viditelné v šeru i bez použití UV světla. Luminiscence trvá pouze několik minut, buďte proto připraveni na focení. Pokud je zapotřebí může být roztok Bluestar použit na stejnou krevní stopu opakovaně.
Objevenou krevní stopu můžete otestovat testem HemoTest a zjistit tak, jestli je krev lidského nebo zvířecího původu. Bluestar se dodává v několika provedeních. Viz níže.

více informací
BLUESTAR FORENSIC SOUPRAVA kat.č. BA0100
BLUESTAR® FORENSIC souprava
Obsah balení
• 2 hermeticky uzavřené sáčky s dvojící tablet (bílá + béžová) pro přípravu roztoku 2 x 125 ml
• 2 nádobky s mechanickým rozprašovačem
• 2 ks HemoTest test krve
Životnost roztoku
Nejlepších výsledků dosáhneme, když roztok BLUESTAR®FORENSIC použijeme do 24 hodin po smíchání. Proto není nutné při práci pospíchat kvůli tomu, že by se mohly případně zhoršit výsledky zkoumání.

více informací
TABLETY BLUESTAR FORENSIC pro 1 aplikaci kat.č. BA0105
Tablety slouží k přípravě roztoku BLUESTAR®.
Umožňuje připravit roztok 1 x 125 ml.
Obsah balení
. 1 dvojice tablet. Nenarušuje strukturu DNA.

více informací
TABLETY BLUESTAR FORENSIC pro 4 aplikace kat.č. BA0110

Tablety slouží k přípravě roztoku BLUESTAR®.

Umožňuje připravit roztok 4 x 125 ml.

Obsah balení

. 4 dvojice tablet. Nenarušuje strukturu DNA.

více informací
TABLETY BLUESTAR FORENSIC pro 8 aplikací kat.č. BA0112

Tablety slouží k přípravě roztoku BLUESTAR®.

Umožňuje připravit roztok 8 x 125 ml.

Obsah balení

. 8 dvojic tablet. Nenarušuje strukturu DNA.

více informací
BLUESTAR FORENSIC MAGNUM kat.č. BA0114
BLUESTAR® FORENSIC MAGNUM je 3x silněji koncentrovaný roztok než BLUESTAR® FORENSIC tablety. Je vhodný pro případy, kdy jsou stopy krve mikroskopické nebo je krev vyprána z oděvů, stejně tak jako pečlivě umyta, např. z dlaždic. Nenarušuje strukturu DNA.
Obsah balení:
. koncentrovaný roztok 125 ml, 3 ks oxidačních tablet.

více informací
ORIENTAČNÍ TEST NA LIDSKOU KREV HEMOTEST kat.č. BA8005
Orientačním testem na krev HemoTest zjišťujeme, zda nalezené krevní stopy mají lidský původ. HemoTest detekuje krev naředěnou v poměru až 1:500.000. Test se skládá ze dvou částí - z lahvičky s pufrem a samotného testu. Chcete-li zkoumat krevní stopy, otevřete lahvičku s pufrem a vyjměte test z obalu. Tyčinkou z pufru potřete nalezenou krevní stopu. Tyčinku s krevním vzorkem opět zašroubujte do lahvičky s pufrem, protřepte, odlomte vršek pufru a kápněte 2 – 3 kapky do testovacího pole testu. Výsledek testu se objeví do 5 minut. Výsledek testu nevyhodnocujte po uplynutí více než 5 minut, výsledek je již po delší době vyhodnocení neplatný. Tento test je orientační, další zkoumání krve je potřebné provádět laboratorně.

více informací
ORIENTAČNÍ TEST NA LIDSKOU KREV HEXAGON kat.č. BA8000
Orientačním testem na krev Hexagon zjišťujeme, zda nalezené krevní stopy mají lidský původ. Test Hexagon detekuje krev naředěnou v poměru až 1:1.000.000.Skládá se ze dvou částí - z lahvičky s pufrem a samotného testu. Chcete-li zkoumat krevní stopy, otevřete lahvičku s pufrem a vyjměte test z obalu. Tyčinkou z pufru potřete nalezenou krevní stopu. Tyčinku s krevním vzorkem opět zašroubujte do lahvičky s pufrem, protřepte, odlomte vršek pufru a kápněte 2 – 3 kapky do testovacího pole testu. Výsledek testu se objeví do 5 minut. Výsledek testu nevyhodnocujte po uplynutí více než 5 minut, výsledek je již po delší době vyhodnocení neplatný. Tento test je orientační, další zkoumání krve je potřebné provádět laboratorně.

více informací
ECOSPRAY BLUESTAR, SOUPRAVA kat.č. BA5600
Ecospray je výborný doplněk pro aplikaci roztoku Bluestar. Jedná se o zařízení – tlakovou pumpu, které umožňuje aplikovat roztok Bluestar mnohem jemnějším a rovnoměrnějším postřikem než pomocí mechanického rozprašovače. Aplikace pomocí Ecospraye umožňuje přesnější vyhodnocení detailů a zvýraznění rozložení krevních stop, které by jinak při postřiku mechanickým rozprašovačem mohly zaniknout. Další nezanedbatelná výhoda je v tom, že při aplikace roztoku Bluestar lze měnit náklon ± 45°, aniž by se změnila kvalita a množství postřiku...

více informací
NÁDOBKA SE STLAČENÝM VZDUCHEM (NÁHRADNÍ DÍL) kat.č. BA5610
Tlaková hliníková nádobka se stlačeným vzduchem 440 ml pro Ecospray.

více informací
NÁDOBA MÍSÍCÍ NA ROZTOK (NÁHRADNÍ DÍL) kat.č. BA5611
Mísící nádobka na roztok 125 ml pro Ecospray.

více informací
SADA NÁHRADNÍCH TRYSEK ECOSPRAY kat.č. BA5612
Sada náhradních trysek  Ø 0,50 mm; Ø 0,70 mm; Ø 0,90 mm pro Ecospray.

více informací
OCHRANNÝ ODĚV S KAPUCÍ A NÁVLEKY kat.č. WA0010
Zajišťování krevních stop provádějte zásadně v ochranném oděvu, jednorázových rukavicích a respirátoru. Zamezíte tím kontaminaci krevní stopy vašimi slinami. Firma Bluestar doporučuje, aby byl kriminalistický technik při zajišťování krevních stop oblečen tak, jak na obrázku.
DALŠÍ OCHRANNÉ POMŮCKY

kat. číslo WD0010

Jednorázové nitrilové rukavice

kat. číslo WB0001

Respirátor


více informací
LUMINOL, SET PRO PŘÍPRAVU ROZTOKU, 500 ml kat.č. BA2405
Luminol je látka, která se používá ke zjištění přítomnosti krve. Luminol aktivovaný okysličovadlem reaguje na přítomnost železa v hemoglobinu. Při této katalytické reakci vzniká modré světlo – luminiscence. Připravený roztok se nanáší sprejem na předpokládaný výskyt krevních stop. Je nutné pracovat ve tmě. Luminol je účinnou, klasickou metodou při zjišťování přítomnosti krve na větších plochách i v případech, kdy byla krev umyta. Citlivost reakce je až 1 : 1.000.000. Upozornění: Použití Luminolu může poškodit strukturu DNA.

JEDNORÁZOVÝ CHEMICKÝ APLIKAČNÍ SYSTÉM DISCHAPS

Jednorázový chemický aplikační systém DISCHAPS® (disposable chemicial applicators) na určování krve nebo spermatu obsahuje reagenty uložené ve skleněných ampulkách. Ampulky jsou vloženy do pružných polyetylenových trubiček. Pro aplikaci skleněné ampulky rozmáčknete prsty přes polyetylenovou trubičku. Polyetylenová trubička chrání před poraněním a vytváří prostor na smíchání reagentů v ampulích s regentem v trubičce. Toto řešení vylučuje nebezpeční kontaminace reagentů a podstatně zvyšuje jejich životnost. Skvěle se osvědčí na místě činu, kde je v terénu nezbytné zajišťovat stopy, u kterých může, vzhledem k jejich biologické povaze, dojít k poškození.
 
V provedení DISCHAPS® dodáváme následující výrobky:

kat. číslo BA2403   Test na krev Luminol DISCHAPS®
kat. číslo BA2410   Test na krev Leuco - malachit DISCHAPS®
kat. číslo BA8465   Test na sperma DISCHAPS®


více informací
LUMINOL DISCHAPS, 1 bal./6 ks kat.č. BA2403
Luminol DISCHAPS® je vzhledem ke zvýšené citlivosti reakce 1 : 5.000.000 ideální na staré krevní stopy. Navíc, provedení v ampulích je možné déle skladovat. Pozorování vyžaduje zatemnění. Upozornění: Použití Luminolu může poškodit strukturu DNA.

více informací
LEUCO - MALACHITOVÁ ZELEŇ DISCHAPS, 1 bal./6 ks kat.č. BA2410
Leuco - malachitová zeleň je v krimi-nalistice dlouho používané, spolehlivé a ověřené barvivo rozpustné ve vodě, které prokazuje přítomnost krve. K vyvolání barevné modrozelené reakce stačí koncentrace 1 : 300.000 a k reakci dojde za cca 3 s.

více informací
TEST NA SPERMA PHOSPHATESMO DISCH., 1 bal./6 ks kat.č. BA8465
Potřebné chemikálie jsou zataveny do skleněných ampulek v plastové trubičce. Při ohledání místo nejprve prohlédnete - textilie vykazují na podezřelých místech tužší krepovitou strukturu, pod UV světlem (Megamaxx, svítilna č. 7 - 455 nm a oranžové brýle) vykazuje obvykle modravou, bílou nebo žlutavou fluorescenci. kat. číslo BA8465. Test na sperma Phosphatesmo DISCHAPS®, 1 bal. 6 ks
Zkoumanou skvrnu zvlhčete destilovanou vodou a přiložte na ní filtrační papírek. Po rozmáčknutí skleněné ampule uvnitř plastové trubičky a sejmutí víčka, se koncem s vatičkou dotknete tohoto filtračního papírku. Vzniklé výrazné fialové zabarvení svědčí o přítomnosti spermatu.
Při obratné manipulaci lze zkoumat více než 6 podezřelých skvrn.

více informací
TEST NA SPERMA PHOSPHATESMO KM (PAPÍRKY) kat.č. BA8460
1 bal./25 ks testů
Phosphatesmo KM reaguje s kyselou fosfatázou, kterou obsahuje sperma. Postup testování je jednoduchý. Zkoumané místo nejprve vizuálně prohlédnete - textilie vykazují na podezřelých místech tužší krepovitou strukturu, pod UV světlem nají stopy obvykle modravou, bílou nebo žlutavou fluorescenci (svítilna Megamaxx, svítilna č. 7 - 455 nm a oranžové brýle). Z místa zajistěte několik mm materiálu a navlhčete je destilovanou vodou nebo fyziologickým roztokem. Vyjměte testovací papírek z fólie (fólii přidržte na obou koncích a odtrhněte). Testovacího papírku se nedotýkejte prsty! Po asi 1 minutě přiložte zvlhčený zkoumaný vzorek na papírek a po několika vteřinách se při přítomnosti spermatu objeví výrazné fialové skvrny. 1 test je na jedno použití.

více informací
KARTY FTA (4 vzorkovací pole) 1 bal./100 ks kat.č. BS8001
Karty FTA vám dovolí i v terénních podmínkách odebrat a archivovat biologický materiál pro DNA analýzu. Způsob odběru biologického vzorku, např. slin, je velmi jednoduchý. Stačí pěnovým aplikátorem odebrat sliny z ústní dutiny a nanést na FTA kartu. Odebrané vzorky jsou stabilizované při pokojové teplotě a není potřeba je zmrazit.

více informací
KARTY FTA (2 vzorkovací pole) 1 bal./100 ks kat.č. BS8003
Karty FTA vám dovolí i v terénních podmínkách odebrat a archivovat biologický materiál pro DNA analýzu. Způsob odběru biologického vzorku, např. slin, je velmi jednoduchý. Stačí pěnovým aplikátorem odebrat sliny z ústní dutiny a nanést na FTA kartu. Odebrané vzorky jsou stabilizované při pokojové teplotě a není potřeba je zmrazit.

více informací
KARTY FTA (1 vzorkovací pole) 1 bal./100 ks kat.č. BS8006
Karty FTA vám dovolí i v terénních podmínkách odebrat a archivovat biologický materiál pro DNA analýzu. Způsob odběru biologického vzorku, např. slin, je velmi jednoduchý. Stačí pěnovým aplikátorem odebrat sliny z ústní dutiny a nanést na FTA kartu. Odebrané vzorky jsou stabilizované při pokojové teplotě a není potřeba je zmrazit.

více informací
PĚNOVÝ APLIKÁTOR STERILNÍ, 1 bal./100 ks kat.č. BS8012
Sterilní, neabrazivní pěnový aplikátor je stejné velikosti jako vzorkovací pole FTA kartě.

více informací
FTA ČISTIČ DNA kat.č. BS8015
FTA čistič (purifikátor) DNA je určený pro čištění nukleových kyselin uložených na FTA karty. Odstraňuje potenciální kontaminanty. Jednoduché a rychlé použití. Zajišťuje vynikající kvalitu DNA pro PCR nebo SNP analýzy.

více informací
VYKRAJOVAČ TERČÍKŮ Z FTA KARET, Ø 2 mm kat.č. BS8020
Slouží k vykrajování terčíků se vzorkem DNA z FTA karet. Existují různé velikosti vykrajovačů, od 0,35 do 8 mm. Pro izolaci DNA z bukálních stěrů je vhodný vykrajovač o velikosti 2 mm. Pro izolaci DNA z krve je vhodný vykrajovač 1,2 mm. Použití je velmi jednoduché. Vykrojíte vzorek a stisknutím tlačítka v horní části vykrajovače vzorek vytlačíte.

více informací
VYKRAJOVAČ TERČÍKŮ Z FTA KARET, Ø 1, 2 mm kat.č. BS8022
Slouží k vykrajování terčíků se vzorkem DNA z FTA karet. Existují různé velikosti vykrajovačů, od 0,35 do 8 mm. Pro izolaci DNA z bukálních stěrů je vhodný vykrajovač o velikosti 2 mm. Pro izolaci DNA z krve je vhodný vykrajovač 1,2 mm. Použití je velmi jednoduché. Vykrojíte vzorek a stisknutím tlačítka v horní části vykrajovače vzorek vytlačíte.

více informací
ENTOMOLOGICKÁ SOUPRAVA kat.č. BT0001
Hmyz a jeho larvy získané z lidských pozůstatků mohou být cenným materiálem pro toxikologickou analýzu a analýzu DNA zemřelého. Po určité době jsou tělní tekutiny (krev a moč) a měkké tkáně v těle nevhodné pro analýzu. Hmyz a larvy v nich nalezené jsou schopny zachovat stopy tekutin a krve. Entomologická souprava firmy Sirchie obsahuje všechny nástroje, chemikálie, nádobky a pomůcky pro shromažďování těchto cenných stop...

více informací
ZKUMAVKY NA GENITÁLIE BROUKŮ, MUCH A JINÉHO HMYZU, 1 bal./100 ks kat.č. BT0020
Plastové mikrozkumavky určené k odbornému zajišťování genitálií brouků, much a jiného hmyzu k dalšímu zkoumání.
Zkumavky jsou opatřeny víčkem, na němž je stopka pro lepší manipulaci. Rozměry zkumavky jsou 16 mm x 5,2 mm.

více informací
KARTY K URČOVÁNÍ HMYZU kat.č. BT0030
Na 53 stranách kapesního formátu 7 x 10 cm jsou velké fotografie hmyzu, který lze nejčastěji najít na lidských ostatcích. Na druhé straně každé karty je podrobný popis jednotlivých druhů. Listy jsou laminovány a v rohu jsou spojeny nýtem.

jste pocitadlo návštěvníkTelefon: +420 235 32 55 44, +420 220 98 09 02
Fax: +420 235 32 56 44